Де шукати копірайтера?

Кирик Наталья
Кирик Наталія
Ти прочитаєш це за 2 хвилин(и)

У яких містах України найвища щільність тямущих авторів на квадратний метр?

Київ, Дніпро, Одеса, Львів? Так було завжди, але 2020 року щось пішло не зовсім так. Читайте далі.

Прелюдія

Контент-студія WordFactory — агентство, в якому працюють автори з вищою освітою і досвідом у різних спеціалізаціях: від медицини до метеорології. 

11 років ми працювали тільки з постійними авторами, перевіреними тестуванням і роботою на внутрішніх проєктах. У 2020 році, побачивши попит, ми стали надавати послугу «Побудуємо віддалений контент-відділ під ваш проєкт».

Для першого проєкту ми знайшли, протестували та відібрали багато авторів. І для цього буквально прошерстили всю країну вздовж і впоперек.

До речі, ми «робимо це» не вперше. У 2019 році ми розширювалися та за 3 місяці набрали 30 райтерів, розмістивши вакансії у всіх містах країни з населенням від 60 000 осіб. Але 2020 рік нас вкотре здивував!

Кого і як ми шукали?

Нам потрібні були відповідальні та працьовиті люди, які бажають і можуть  писати тексти і вже знають українську, російську та англійську мови  на достатньому для цього рівні. Просто? Це була ще та задачка! 

По-перше, тематика, для якої ми шукали авторів, дуже специфічна — з тих, яким не навчають у вишах, а розібратися самим складно… І ліньки, адже можна просто продовжувати описувати колготки!

По-друге, ми офіційна компанія, і це… лякає! Деякі автори бояться офіційної оплати як вогню: хтось перебуває на держслужбі, хтось переживає за субсидію… Усі автори проходять тестування. Анонімам, авторам без контактів у резюме, крім мейлу, ботам ми не відповідаємо на резюме. Тому відсів був серйозний.

Кожен мисливець бажає знати…

Отже, барабанний дріб… Міста-лідери за кількістю мешканців, які пишуть:

  1. Київ,
  2. Одеса,
  3. Львів,
  4. Харків,
  5. Вінниця,
  6. Полтава,
  7. Запоріжжя,
  8. Дніпро,
  9. Херсон,
  10. Ужгород.

На першому місці передбачувано Київ. Але ефективність розміщення вакансії у столиці не найкраща: за райтерів тут жорстко борються онлайн- і офлайн-компанії. В інших містах офлайну менше, і автори більш зацікавлені у пропозиціях.

Здивувало, що вперше за багато років здав свої позиції Дніпро. Як правило, нам це місто давало найкращих кандидатів нарівні з Києвом. Цього разу він навіть не в п’ятірці найкращих.

«Порвали» Вінниця та Полтава — вони розділили п’яте та шосте місця за кількістю відгуків.

А ось міф про те, що копірайтера легше знайти у невеликому місті, вкотре не підтвердився. Що менше місто, то менше відгуків і людей, які взагалі розуміють, що таке «копірайтинг».  

Що ще цікавого?

Robota.ua і Work.ua остаточно закопали конкурентів. Якщо психанути і розмістити вакансію на всіх джоб-сайтах України, кількість відгуків не буде більшою, ніж на одній тільки роботі чи ворку… Звідси й ціни: найдешевша вакансія коштує 399 гривень, а найдорожча — близько 2700 гривень. Множимо на кількість потрібних вам авторів і чухаємо потилицю. Але воно того варте.

Прикольно, але на work.ua найрезультативнішими виявилися вакансії Standard (найдешевші) і Premium. А ось «середня» Standart Plus спрацювала як горілка без пива.

Дивним чином поліпшилась «якість» кандидатів. Ми не очікували, що у 2020 році з усіма його кризами та вірусами ми отримаємо рекордно невелику кількість відгуків на вакансії. Зазвичай ми отримували їх удвічі більше. Але бачили б ви кожного з цих кандидатів! Якщо зазвичай ми наймаємо одного зі 100, то цього разу підійшов кожен 50-й автор.

Як думаєте, куди поділися всі шаро*би? Пишіть у коментарях свої варіанти.

Розсилка блогу
Якщо ця стаття була вам корисна, поділіться нею з друзями.