SEO-курси: топ-30 варіантів навчання онлайн та офлайн, безплатно і платно

Кирик Наталья
Кирик Наталія

Зміст

Ти прочитаєш це за 22 хвилин(и)

Одна з ключових спеціалізацій WordFactory — робота з SEO-студіями. Ми часто пишемо для своїх замовників, і цього разу знову вирішили дати максимум користі SEO-фахівцям, які нас читають. Для цього проаналізували десятки онлайн- та офлайн-шкіл і вибрали ті, в яких дійсно багато чому можна навчитися.

Promodo, Webpromoexperts та SkillUp — наш особистий топ курсів із SEO. Але в цій статті ми розповімо про 30 найкращих курсів, щоб дати вам максимальний вибір. А ще поговоримо про те, на які критерії потрібно звертати увагу, підбираючи навчальну програму.

1. Чому SEO-фахівець — це затребувана професія

По-перше, сеошники — просто красунчики! По-друге, ніхто не хоче на другу сторінку гуглу. По-третє, якщо твій бізнес не в інтернеті і не в топі — це біль. А щоб бути в топі, потрібна постійна, системна, професійна допомога SEO-фахівця.

2. Які є курси SЕО

Курси SEO можна пройти онлайн та офлайн. Крім цього, є кілька видів навчання та їхніх комбінацій. Ми виділили 6 видів курсів із SEO-просування сайтів.

2.1. Віддалені

Найпопулярніший формат навчання SEO — онлайн-курси. На навчальних платформах віддалено проводять повноцінні заняття. Студенти слухають лекції, беруть участь у вебінарах, виконують домашні завдання, спілкуються з кураторами та викладачами, складають підсумкові тести чи іспити, захищають дипломні проєкти.

Переваги — гнучкість, можливість самостійно керувати часом без втрати якості навчання, навчатися з будь-якої точки планети, отримати офіційний диплом або сертифікат.

2.2. Офлайн

«Відчути, що відчули», постояти біля дошки, дістати подвійні листочки… Традиційний олдскульний формат усе ще живий. Реальні зустрічі з викладачами відбуваються у навчальних аудиторіях. Це забезпечує тісний контакт з експертами у відведений час і навчальну атмосферу аудиторії.

Переваги — контроль над освоєнням програми, суворі дедлайни, можливість особисто спілкуватися з викладачами та іншими слухачами.

2.3. Платні

За офлайн-курси в середньому доведеться заплатити 500 доларів. Більшість курсів з корисною інформацією, перевіркою практичних завдань та гарантованим зворотним зв’язком проводяться на платній основі. Ціна залежить від програми, викладацького складу та рівня практичних навичок, які можна отримати на заняттях.

Переваги — якісні інформативні програми навчання, продумана організація процесу. Мета хороших платних шкіл — дати знання для професійної діяльності, забезпечити глибоке занурення у спеціальність.

2.4. Безкоштовні

В інтернеті часто зустрічаються безкоштовні курси SEO. Серед них багато корисних, добре структурованих програм із базовою інформацією з пошукового просування. Вони підходять для отримання загального уявлення про спеціальність і галузь.

Переваги — відсутність витрат, можливість навчатися у максимально зручному темпі.

2.5. Групові

Навчальний потік запускається після набору групи, яка працюватиме за загальним навчальним планом, збиратиметься на лекції та вебінари. Як правило, є спільні чати, в яких обговорюються організаційні та навчальні питання. Це не скасовує індивідуального підходу — студенти самостійно виконують домашні завдання, ставлять запитання та отримують зворотний зв’язок від викладачів.

2.6. Індивідуальні

Формат передбачає роботу з викладачем віч-на-віч, відповідно до навчального плану або побажання студента. Індивідуальне навчанні не передбачає жорсткої прив’язки до дати початку навчання, гнучкіше враховуються потреби учня.

3. ТОП курсів з SEO

Люди, яких цікавить SЕО-просування, найчастіше вибирають онлайн-курси. Цей формат повністю відповідає характеру роботи та особливостям спеціальності.

КурсФорматТермін навчанняПеріодичністьГрупиЦінаДопомога з працевлаштуванням
Promodo AcademyОнлайн3 місяціРаз на кварталДо 15 осіб9 600 грн
WebPromoExpertsОнлайн9 тижнівРаз на два місяціДо 30 осіб22 400 грн
SkillUpОнлайн2 місяціРаз на два місяціДо 15 осіб14 500 грн
Академія IMTОнлайн2,5 місяціРаз на кварталДо 15 осіб3 250–12 600 грн
Школа інтернет-маркетингуОнлайн3 місяціРаз на кварталДо 15 осіб5 000 грн
 SEOpracticОнлайн1,5 місяціУ будь-який часТільки індивідуальне навчання7 000 грн
ITEA — «Пошукова оптимізація і просування»Онлайн1 місяцьЗа набором групиДо 15 осіб5 250 грн
Курс SEO-просування від Wezom AcademyОнлайн13 модулів для самостійного опануванняУ будь-який часІндивідуальне навчання$120
Onpage SchoolОнлайн10 модулів для самостійного опануванняУ будь-який часНе обмежено5000–7500 грн
Школа SEOОнлайн38 уроків для самостійного опануванняУ будь-який часСамостійне опанування3500 грн
Академія IMT. Авторський курс Сергія КокшароваОнлайн6 тижнівРаз на два місяціНе обмежено3 900 грн
SEOpractic — SEO для початківцівОнлайн5 уроків для опрацювання з викладачемУ будь-який часІндивідуальне навчання3 500 грн
SEOpractic — SEO + AdWordsОнлайн12 уроків для опрацювання з викладачемУ будь-який часІндивідуальне навчання8 400 грн
Onpage School — SEO на ЗахідОнлайн3 місяціРаз на кварталНе обмежено8 000–12 000 грн
 IT Столиця — SEO BasicОнлайн и офлайн5–10 тижнівЗа набором групиДо 3 осіб5 700–5 800 грн
 ITEA — «Курс пошукової оптимізації з нуля»ОнлайнДо 10 тижнівЗа набором групиПотрібно уточнювати у адміністрації5 250 грн
SEOTechОнлайн11 тижніЗа набором групиНе обмежено3 250–6 930 грн
 SEO CoursesОнлайн2 місяціРаз на два місяціТільки індивідуально8 000 грн
КурсорОнлайн4 тижніЩомісяцяНе обмежено4 000 грн
 SeoUPОнлайн40 уроків по 5 хвилинУ будь-який часНе обмеженоБезплатно за умови репосту в соцмережах
PRJCTRОнлайн2 місяціРаз на два місяціДо 25 осіб18 000 грн
Lemon SchoolОнлайн2 місяціРаз на два місяціДо 18 осіб8 645 грн
UdemyОнлайн25 лекційУ будь-який часНе обмежено$9.99
CollaboratorОнлайн20 уроківУ будь-який часНе обмеженоБезплатно, є реклама агентства
 Onpage School — безплатний курс SEOОнлайн20 уроківУ будь-який часНе обмеженоБезплатно
Genius SpaceОнлайн3 місяціРаз на кварталНе обмежено, є можливість індивідуального навчання$640– $1490
Академія IMT — безплатний підготовчий курсОнлайн18 уроківУ будь-який часНе обмеженоБезплатно
SEOQuickОнлайн157 уроківУ будь-який часНе обмеженоБезплатно
ДанкоОнлайн і офлайн1,5 місяціРаз на два місяціНе обмеженоЦіна договірна
 AhrefsОнлайн14 уроківУ будь-який часНе обмеженоБезплатно

3.1. Promodo Academy

Promodo базується у Харкові. Це справжній лідер українського ринку, який одним із перших отримав сертифікацію IAB Ukraine. Компанія не просто випереджає своїх конкурентів — вона задає стандарти на ринку. Нині формат навчання — виключно онлайновий. Найближчий курс для новачків стартує у листопаді 2023 року.

У середньому, в одній групі — 10–12 студентів, максимальний набір — 15 осіб.

Лектори — TL відділів, Senior-фахівці в Promodo з досвідом роботи не менше 5 років.

У програмі:

  • 40 годин теорії;
  • практичні заняття;
  • домашні завдання;
  • захист дипломного проєкту;
  • кар’єрна консультація.

Випускникам надається допомога у працевлаштуванні:

  • близько 30% студентів після закінчення курсу працюють у Promodo;
  • слухачі курсу отримують рекомендації у компанії-партнери.

Приблизно 60% випускників працевлаштовуються та працюють SEO-фахівцями або в компаніях, пов’язаних із SEO. Інші проходять навчання, щоб краще розуміти напрям. Це маркетологи, керівники, власники онлайн-магазинів.

Уроки проводяться двічі на тиждень — по вівторках і четвергах з 18:30 до 20:30.

Вартість навчання — 9 600 грн. Можлива оплата частинами — до трьох платежів по 3200 грн.

3.2. WebPromoExperts

Якось ми втомилися шукати нашого ідеального копірайтера на тему SEO і відправили на курси WebPromoExperts одного з найкращих наших авторів. Людина тепер не просто круто пише на тему SEO, а й навіть кричить «Взагалі без посилань!» уночі, якщо його ненароком розбудити. Рекомендуємо!

На базі Академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts вже кілька років проводиться онлайн-навчання за курсом «SEO-фахівець»:

  • навчання — 9 тижнів;
  • 20 тематичних модулів;
  • практичні домашні завдання з кожної теми з перевіркою та зворотним зв’язком із викладачем;
  • онлайн-заняття двічі на тиждень вечорами, які зручно поєднувати з основною роботою чи навчанням;
  • захист дипломного проекту.

Усі лектори — відомі в галузі професіонали-практики:

  • Артем Коломієць;
  • Маргарита Абрамович;
  • Антон Скляренко та ін.

Повна вартість курсу — 22 400 грн, проте регулярно доступні сезонні знижки. Запис на осінні курси 2023 року проходив за ціною 15 400 грн. Сплатити навчання можна частинами.

За наявності вакансій студентам, які захистили дипломний проєкт, надається можливість стажування та працевлаштування в агентстві інтернет-маркетингу Webpromo. Проводиться розсилка резюме успішних студентів по базі клієнтів.

Відеозапрошення на курс: https://www.youtube.com/watch?v=Oz7-PYeuKyI.

3.3. SkillUp

Спочатку навчання у школі проводилося офлайн, але з початком карантину заняття було швидко переорієнтовано у формат онлайн. Кожні два місяці розпочинаються заняття нового потоку. Найближчий старт — 05.09.2023.

Про курс та програму:

  • Курс складається із 15 занять по 2,5 години.
  • Основна частина часу йде на опрацювання домашніх завдань: у 2–3 рази більше, ніж лекційна частина. Тому фактично курс триває не 30, а близько 90–100 годин.
  • Невеликі групи (до 15 осіб) дають змогу підтримувати високу якість навчання.
  • Заняття ведуть 6 тренерів. Усі вони — практикуючі керівники SEO-підрозділів, зокрема Катерина Золотарьова (засновник агентства Site24), Павло Мальований (Head of SEO у WePlay!), Володимир Биковський (керівник SEO-напряму) та інші досвідчені фахівці.

Вартість навчання — 14 500 грн. Є можливість внести кошти двома частинами. В разі оплати одним платежем надається знижка 1500 грн.

У разі успішного завершення навчання випускникам гарантовано працевлаштування. Оскільки курси мають хорошу репутацію у професійному середовищі, випускники затребувані на ринку. Сьогодні їх можна зустріти у багатьох компаніях. Роботодавці самі звертаються за перспективними кадрами.

3.4. Академія IMT

Програма «Курс SEO-просування: від новачка до фахівця інтернет-маркетингу» розрахована на 2,5 місяці. Навчання проводиться онлайн в Zoom, також можна купити курс запису, зокрема з підтримкою.

Студенти отримують доступ до особистого кабінету, де розміщуються записи лекцій, тестові завдання, конспекти.

За час навчання слухачі складають покроковий план просування сайту на 6 місяців, набувають технічних навичок SEO та системного розуміння інтернет-маркетингу.

Насичена навчальна програма включає 13 тематичних модулів, які містять базову інформацію з основних напрямів SEO.

Є практика, домашні завдання із реальних кейсів.

Лектори — експерти у своїй галузі. Один із кураторів курсу — Олександр Мілютін, засновник та директор Академії ІМТ.

Після навчання видається сертифікат.

Заняття проходять по вівторках і четвергах з 18:00 до 21:00 — їх зручно поєднувати з роботою та навчанням.

Вартість онлайн-курсу — 12 600 грн, курсу в записі — 3 250 грн, записи з підтримкою — 6 930 грн.

3.5. Школа інтернет-маркетингу

Школа пропонує курси, розраховані на 3 місяці навчання. Кількість учнів —10–15 осіб у групі. Доступні навчальні програми за такими спеціальностями: «Інтернет-маркетинг», «SMM-фахівець», «SEO-фахівець».

Курси SEO включають заняття з:

  • побудови стратегії;
  • семантики та ключових слів;
  • проєктування структури сайту;
  • аналізу конкурентів;
  • лінкбілдинг;
  • роботи із сервісами аналітики.

Усього проводиться 10 занять по 3 години. Є також окремі заняття (близько 30 уроків) для домашнього опрацювання в особистому кабінеті. До програми курсу також входить 65 коротких відео для ілюстрації кожної теми та 5 вебінарів для практичного опрацювання ключових моментів.

Викладачі:

  • Максим Павлов (Onpage);
  • Ксенія Варнавська (Netpeak);
  • Олена Березовська (Crello);
  • Артем Рудий (Cool Heads);
  • Наталія Устименко (eSputnik).

Школа надає допомогу в пошуку роботи: вакансії публікуються у чаті випускників, можливе працевлаштування в агентство та на власні проєкти.

Випускники працюють у різних агентствах, а також у великих компаніях: Allo, Owox, «Безплатка», Bags.

Вартість навчання — від 5000 грн. Перше заняття є безкоштовним для всіх бажаючих. Випускникам інших курсів «Школи інтернет-маркетингу» надається 20-відсоткова знижка.

Відео: https://youtu.be/uAcCWg5LgN8.

3.6. SEOpractic

Освітня платформа передбачає навчання в індивідуальному порядку — офіційного старту потоків немає, слухач сам планує початок курсу, а також графік і час занять.

Сьогодні основний формат навчання — онлайн, хоча є система для проходження курсів офлайн.

Тривалість курсу з 10 занять — 1,5 місяці.

Лектор з тематики пошукового просування — засновник курсів Іван Соцінко з 9-річним досвідом у сфері SEO.

Навчальні програми побудовані на 20% теорії та 80% практики. Навчання передбачає уроки, виконання домашніх завдань, зворотний зв’язок із викладачем. Вартість курсів — 7000 грн. Запис здійснюється після відвідування першого заняття вартістю 700 грн.

Слухачі одержують:

  • навчальні матеріали;
  • постійний зв’язок із викладачем;
  • сертифікат після закінчення курсу.

Допомога у працевлаштуванні передбачає рекомендації роботодавців, які залишили запит щодо готовності розглянути кандидатури випускників школи.

3.7. ITEA

Навчання на реальних прикладах покладено в основу курсу «Пошукова оптимізація та просування» навчального центру IT Education Academy.

Особливості навчання:

  • 10 занять вечорами двічі на тиждень — понеділок та середа з 19:00 до 21:00;
  • інтерактивний формат (онлайн-стрими з аудиторних занять);
  • досвідчені викладачі;
  • відеозаписи всіх лекцій в особистому кабінеті;
  • закріплення пройденого матеріалу через виконання домашніх завдань;
  • постійний супровід ментора;
  • навчальні групи до 15 осіб;
  • організація стажування через портал пошуку Jungo.

Лектор — інтернет-маркетолог, SEO-фахівець Ганна Бойко.

Ціна — 5250 грн. Можлива оплата частинами.

3.8. Курс SEO-просування від Wezom Academy

Програма розрахована на початківців та дає базу знань про пошукову оптимізацію.

Зараз курси проводяться тільки в онлайн-формі. Вони включають 13 лекцій і 12 практичних занять. Усі матеріали залишаються доступними протягом року після закінчення програми.

Лекторка Наталія Васильченко понад 2 роки працює у сфері SEO-просування, з них 1,5 року — Team Lead. На її рахунку — понад 150 успішних проєктів у конкурентних нішах.

Вартість курсів — $120. Можна також оплачувати навчання двома частинами $70. Набір в онлайн-групи проводиться постійно — під час запису вам повідомлять, коли стартує найближча група.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=NhBawacdxKE.

3.9. Onpage School

Формат занять у школі — отримання онлайн-доступу до 65 навчальних відео, розділених на 10 модулів. До програми також входить 5 вебінарів із розбором проєктів та відповідями на запитання студентів.

Лектори:

  • Максим Павлов (Onpage);
  • Ксенія Варнавська (Netpeak);
  • Олена Березовська (Crello);
  • Артем Рудий (Cool Heads);
  • Наталія Устименко (eSputnik).

Кількість учасників у потоці не обмежена. Будь-який студент може пройти підсумковий вебінар із будь-якою поточною групою після того, як здав усі тести та виконав домашнє завдання.

Після закінчення курсів випускники додаються до чату випускників школи, де публікуються вакансії. Найбільш перспективних беруть на роботу в Onpage School та власні проєкти.

Випускники працюють у різних агентствах, а також у великих компаніях: Allo, Owox, «Безплатка», Bags.

Вартість самостійного навчання — 5000 грн, вивчення курсу з підтримкою куратора — 7500 грн.

3.10. Школа SEO

Курси пошукової оптимізації, які включають 38 уроків та 50 годин освітньої інформації. Ще 14 відео для початківців доступні безкоштовно на YouTube-каналі проєкту.

Матеріали постійно оновлюються з урахуванням змін алгоритмів пошукових систем і появи нових технологій. Нещодавно до них додали уроки з використання генеративного штучного інтелекту (GPT).

Тривалість кожного відеоуроку — до 90 хвилин. Він розбитий на 4 частини, які передбачають вивчення теорії та виконання завдань для самоконтролю знань. Разом із курсом ви отримуєте довічний доступ до додаткових матеріалів — конспекту лекцій, візуального алгоритму просування сайтів і прикладів технічних завдань.

Вартість навчання — 3500 грн. Перший урок доступний безкоштовно.

3.11. Академія IMT. Авторський курс Сергія Кокшарова

Курс Hard SEO дає глибокі знання в галузі технічної оптимізації сайтів. Він вчить:

  • самостійно складати стратегії просування, орієнтуючись на ринкову ситуацію та методики конкурентів;
  • редагувати системні файли .htaccess, складати robots.txt, керувати індексацією сторінок великих порталів;
  • проводити аудит посилальної маси свого сайту та порівнювати його результати з досягненнями конкурентів;
  • підлаштовуватись під новітні оновлення пошукових алгоритмів і використовувати їх, щоб завжди бути на крок попереду.

Програма включає шість лекцій у Zoom. Усі учасники додаються до закритого чату з куратором та можуть ставити йому питання професійного характеру. Курс дає змогу відразу застосовувати отримані знання у власних проєктах, щоб закріплювати їх на практиці. Після закінчення програми всі студенти отримують доступ до відеозаписів уроків.

Заняття проходять один раз на тиждень — з 18:00 до 20:00 по четвергах. Вартість навчання — 3 900 грн.

3.12. SEOpractic — SEO для початківців

Індивідуальне навчання з викладачем онлайн. Включає п’ять уроків, присвячених основам просування сайтів у пошукових системах:

  • добору ключових слів;
  • написання метатегів і створення службових файлів;
  • формування посилальної маси;
  • роботу з донорами посилань;
  • вивчення базових сервісів для оптимізації.

Курс передбачає виконання домашніх завдань для закріплення отриманих знань. Після закінчення програми студенту видається сертифікат.

Вартість навчання — 3500 грн. Для запису потрібно пройти перший пробний урок вартістю 700 грн. Консультації можна отримати за телефоном або електронною поштою.

3.13. SEOpractic — SEO + AdWords

Комбінований курс для інтернет-маркетологів. Якщо ви збираєтеся просувати сайт власними силами, це ваш шанс отримати всі необхідні знання в одному пакеті. Ви вивчатимете не тільки пошукову оптимізацію, а й контекстну рекламу (PPC).

Програма складається з 12 уроків і практичних домашніх завдань. Після закінчення курсу ви отримаєте:

  • авторські методики просування, розроблені під новітні пошукові алгоритми;
  • ресурсну базу для оптимізації власних проєктів;
  • знання, необхідні для роботи в агентстві інтернет-маркетингу;
  • готовий бюджет просування сайту;
  • методики створення успішних рекламних кампаній;
  • сертифікат спеціаліста в галузі SEO та PPC.

Заняття проходять індивідуально з досвідченим викладачем. Це ідеальний формат для тих, хто хоче отримати максимум знань і не відволікатися на запитання інших людей.

Запис на курси — за телефоном, email або за допомогою форми зворотного зв’язку на сайті. Вартість програми — 8400 грн. Також можна пройти перший пробний урок вартістю 700 грн.

3.14. Onpage School — SEO на Захід

Якщо сьогодні ви ще не працюєте із західними клієнтами, то почнете завтра. Дедалі більше українських компаній орієнтуються на міжнародний ринок. Вони створюють послуги, які б’ють рекорди популярності в усьому світі.

Чудово знаючи про це, фахівці Onpage School створили спеціалізований курс, присвячений просуванню сайтів на європейському та американському ринках. Він дає знання про такі нюанси:

  • моделі монетизації сайтів на Заході;
  • створення SEO-сервісів та надання послуг пошукової оптимізації;
  • розробка ресурсів під партнерські програми;
  • особливості бюджетів проєктів;
  • пошук фахівців на західних ринках;
  • використання популярних вебзастосунків;
  • формування звітності за міжнародними стандартами.

Курс ведуть експерти в галузі пошукової оптимізації — Максим Павлов, В’ячеслав Озеров, Артем П’ятниця, Павло Винокуров, Юрій Канунніков та ін.

До програми навчання входять 85 коротких відеоуроків, практичні домашні завдання та тести для перевірки знань. Вона також включає 5 вебінарів для консультацій з викладачами онлайн.

Навчання розраховане на 3 місяці. Вартість курсу для самостійного навчання — 8 000 грн, у разі роботи з куратором — 12 000 грн.

3.15. IT Столиця — SEO Basic

Вам подобається класична модель навчання? Нещодавні дослідження показали, що вона ефективніша за сучасні диджиталізовані програми. У цій школі ви можете займатися офлайн — у невеликих групах та індивідуально з викладачем.

Програма передбачає вивчення основ пошукової оптимізації:

  • факторів ранжування сайтів;
  • семантичного ядра;
  • технічної оптимізації ресурсів;
  • on-page SEO;
  • лінкбілдингу.

Курс навчання складається з 10 уроків — по 3 години для роботи в групі та по 1,5 години індивідуальних занять з викладачем. Доступні ранкові, денні та вечірні курси. Уроки у вихідні проводяться за попередньою домовленістю. Можна також підключатися до занять онлайн, якщо у вас немає можливості відвідувати школу.

Вартість групової програми офлайн — 5700 грн, індивідуальної та онлайн — 5800 грн. Після закінчення курсів кожен студент отримує сертифікат, автентичність якого можна перевірити на сайті школи.

3.16. ITEA

Курс пошукової оптимізації з нуля. Його автори наголошують: усе, що знадобиться студенту, — ноутбук з доступом до інтернету та вміння користуватися Excel. Викладачі аналізують найдрібніші нюанси просування сайтів — від того, що таке URL та посилання, до методик аудиту сайту та лінкбілдингу.

Заняття проводяться онлайн по 2–3 рази на тиждень. Дату старту чергового курсу слід уточнювати в адміністраторів проєкту. Загальна тривалість програми — 30 годин.

Актуальна вартість навчання — 5 250 грн. Доступна оплата частинами.

3.17. SEOTech

Навіть якщо ви нічого не знаєте про пошукову оптимізацію, після закінчення цього курсу вам буде доступна більшість вакансій SEO Junior. Програма охоплює усі аспекти оптимізації сайтів, включаючи методики залучення органічного та платного трафіку.

Серед важливих особливостей слід назвати:

  • вивчення історії пошукових алгоритмів Google та їхнього впливу на SEO;
  • докладний аналіз популярних систем керування контентом (CMS) і принципів верстки сайтів за їхньою допомогою;
  • роботу з допоміжними каналами просування — SMS, email, таргетингом і соціальними мережами;
  • розгляд принципів командної роботи під час просування бізнесу онлайн;
  • аналіз переваг популярних SEO-сервісів.

Курси проводяться онлайн. Студенти можуть вивчати надані матеріали у будь-який зручний час. Раз на тиждень проводяться вебінари, що дають змогу отримати відповіді на всі запитання.

Вартість самостійного проходження програми — 3 250 грн, з підтримкою куратора — 6 930 грн.

3.18. SEO Courses

Авторський курс Антона Соколова — спеціаліста зі стажем понад 12 років. Викладач має уявлення про всі сегменти ринку завдяки досвіду роботи на фрилансі, а також у великих SEO-студіях і маркетингових агенціях України.

Програма розрахована на освоєння методик пошукової оптимізації з нуля. Ви проходите весь шлях автора, але без помилок і невдалих експериментів. Це дає змогу максимально швидко влитися у процес та почати створювати позитивну репутацію.

Ключова фішка курсу — індивідуальні заняття віч-на-віч з викладачем. Такий підхід дає можливість приділяти максимум уваги студенту, гарантуючи засвоєння знань і практичних навичок.

Вартість програми — 8 000 грн за 20 занять. Можлива оплата частинами, зокрема за кожен урок окремо.

3.19. Курсор

Програма навчання, розроблена спеціально для власників бізнесу та авторів стартапів. Ви можете приходити зі своїм сайтом і відточувати навички на ньому, спостерігаючи за поступовим підвищенням рейтингу сторінок. Заплативши за SEO-послуги, ви отримуєте не лише оптимізацію сайту, а й цінні знання!

Найближчі курси стартують 12 вересня 2023 року. Тривалість програми — 4 тижні та 8 занять по 2 години. Уроки проводяться по вівторках і четвергах з 19:00 до 21:00. Вартість — 4000 грн. Можливе також індивідуальне навчання з оплатою 450 грн за урок.

3.20. SeoUP

Унікальна пропозиція — безкоштовний курс SEO для початківців! Ну майже безкоштовний. Щоб отримати доступ до нього, доведеться розмістити рекламу програми на своїй сторінці в соціальних мережах. З іншого боку, ніхто не заважає видалити її після закінчення навчання 😉

Курс складається із 40 уроків по 5 хвилин кожен. Такий формат дає змогу отримувати максимум знань з мінімальними витратами часу. Він підходить навіть для дуже зайнятих людей, зокрема для керівників компаній і стартаперів.

Уроки надсилаються на електронну пошту щодня.

Школа також пропонує курси просунутого та професійного рівнів. Після закінчення базової програми автори наполегливо рекомендують пройти курс інтернет-маркетингу, ознайомившись із сервісами Google AdWords та Google Analytics.

3.21. PRJCTR

Серйозна програма навчання з серйозними вимогами до студентів. Щоб розібратися в усіх уроках, знадобляться базові знання основних сервісів Google та володіння англійською мовою на рівні Intermediate. Для отримання сертифікату доведеться постаратися — його видадуть лише у тому випадку, якщо всі домашні завдання будуть закриті вчасно та отримають позитивний відгук викладача.

Готові? Тоді ви отримаєте реальні знання, 100% яких стануть у пригоді в роботі. Це будуть авторські методики on-page та off-page оптимізації, глибоке вивчення SEO-інструментів і вивантаження звітів із аналітичних застосунків до електронних таблиць.

Викладачі курсу — фахівці-практики з колосальним досвідом. Серед них:

  • Станіслав Дашевський — Senior SEO в HomeToGo US&UK;
  • Владислав Вівденко — SEO Specialist у Boosta;
  • Олена Осипова — Head SEO в GetProspect;
  • Анастасія Красюкова — SEO Team Lead у Genesis;
  • Володимир Парфенюк — Marketing Manager у Projector.

Курси розраховані на 2 місяці. Вартість навчання — 18 000 грн. Можлива оплата двома частинами по 9450 грн.

3.22. Lemon School

Одна з найкращих українських шкіл інтернет-професій. У списку її партнерів — 80 топових компаній, включаючи Nix Solutions, EPAM Systems, SoftServe, Sigma, GlobalLogic, LuxSoft, Artjoker та Lazy Ants. А це означає, що старанні й здібні випускники легко знайдуть перспективну високооплачувану роботу.

Додатковими перевагами курсу слід назвати:

  • безкоштовні уроки IT-англійської — у вартість програми входить вивчення специфічної термінології;
  • консультації кар’єрного менеджера — експерт допомагає вибрати перше місце роботи та ключові напрями професійного розвитку;
  • надання корисних матеріалів — сайтів, відео, літератури тощо.

Найближча дата початку курсів — 11 вересня 2023 року. Тривалість програми — 2 місяці. До неї входять 16 занять по 3 години.

Вартість навчання — 8645 грн або 9100 грн у разі оплати в розстрочку.

3.23. Udemy

Бажаєте не просто пройти теоретичне навчання, а спробувати себе у ролі SEO-фахівця? Цей курс побудований на реальному досвіді молодого оптимізатора, який влаштувався працювати в інтернет-магазин одягу. Разом з ним ви робитимете перші кроки, вчитиметеся на помилках (чужих, звісно) та освоюватимете базові інструменти просування сайтів.

Курс включає 8,5 години відео, розбитих на 25 лекцій. Короткі уроки ідеально підходять для вивчення у вечірній час або в обідню перерву. Це дає змогу освоювати нову професію без відриву від роботи.

Програму схвалено фахівцями найбільших компаній світу, зокрема Nasdaq, Volkswagen та NetApp. Вартість курсу — $9,99.

3.24. Collaborator

Авторський курс, створений фахівцями агентства разом із топовим українським експертом Сергієм Кокшаровим — одним із перших професійних сеошників країни. З початку своєї кар’єри він орієнтувався на західний ринок. Такий підхід дає перевагу студентам, які хочуть працювати у закордонних компаніях та орієнтуються на високий рівень оплати праці.

Програма складається з 20 уроків загальною тривалістю 4 години 20 хвилин. На їхнє проходження відведено два тижні. Після завершення курсу ви отримаєте доступ до додаткових занять — ще 1 годину та 4 хвилини. Вони містять ексклюзивні лайфхаки від Сергія Кокшарова, які допоможуть швидше просуватися кар’єрними сходами.

Курс абсолютно безкоштовний, якщо не брати до уваги рекламу послуг агентства.

3.25. Onpage School — безкоштовний курс SEO

Відмовки на кшталт «Це занадто дорого для мене», «У мене немає стільки часу» та «Мені не підходить такий графік» більше не працюють! Перед вами безкоштовний курс, доступний тут і зараз. Усе, що вам потрібно, — перейти за посиланням і отримати доступ до 20 відеороликів. Для їхнього перегляду не потрібно реєструватися, заповнювати форми та робити репости у соцмережах.

Курс веде Максим Павлов — засновник Школи інтернет-маркетингу. Він дає не лише базові знання, а й особисті лайфхаки, які допомагають у повсякденній роботі. Ви також дізнаєтеся про те, якими сервісами користуються топові експерти та які навички є обов’язковими для співпраці із західними клієнтами.

3.26. Genius Space

Від нуля до високооплачуваної професії за три місяці. Це не порожні слова, адже для проведення занять компанія запрошує топових українських експертів. Вони охоче діляться особистим досвідом і секретами професії. Після завершення курсів у вас буде шанс на працевлаштування у перспективних компаніях, зокрема закордонних.

Чому варто вибрати саме цю програму? Серед її плюсів:

  • самостійне формування графіка — усі уроки розміщені на освітній платформі;
  • практичні домашні завдання з прикладами із реального життя;
  • можливість навчання з нуля — перші два модулі присвячено введенню у професію;
  • допомога персонального куратора;
  • видача диплома чи сертифіката після закінчення програми;
  • проведення живих вебінарів із розбором домашніх завдань і практичних прикладів.

Вартість прослуховування курсу — $640, з виконанням дипломної роботи — $740, за підтримки персонального ментора — $1240, з індивідуальними заняттями — $1490.

3.27. Академія IMT — безкоштовний підготовчий курс

Не впевнені, яку саме професію у галузі інтернет-маркетингу вибрати? Почніть з ознайомлювального курсу, який підійде для майбутніх оптимізаторів, маркетологів, підприємців, копірайтерів і верстальників. Ви дізнаєтеся:

  • як складати семантичне ядро;
  • як планувати структуру сайту;
  • як оптимізувати окремі сторінки;
  • як складати ТЗ для копірайтерів;
  • як використовувати посилання для просування.

Програма складається з 18 уроків загальною тривалістю 5 годин. У ній вивчаються 12 найпопулярніших інструментів пошукової оптимізації.

3.28. SEOQuick

У світі ще залишилися альтруїсти. Чим ще можна пояснити існування цього YouTube-каналу? У ньому викладено 157 уроків середньою тривалістю по 30 хвилин. Тільки уявіть собі: десятки годин цінного контенту абсолютно безкоштовно!

До програми входять:

  • створення мікророзмітки;
  • робота із зомбі-сторінками;
  • використання низькочастотних запитів;
  • рівень довіри до домену;
  • просування сайтів, зібраних у найпопулярніших конструкторах.

Звісно, подібний курс підійде не кожному. Він вимагає уважності та посидючості, доведеться досконально розбирати професійну термінологію і методики. Але результат того вартий — ви отримаєте актуальні знання в усіх галузях SEO, не витративши жодної копійки!

3.29. Данко

Курси для тих, хто планує освоювати нову професію з нуля, але хоче поринути в усі її тонкощі. Програма розділена на 10 модулів, до яких входять:

  • методики «олюднення» статей на сайтах;
  • робота з популярними біржами посилань;
  • вплив IP-адрес на пошукову оптимізацію;
  • вивчення інтересів цільової аудиторії;
  • демографічна та соціологічна сегментація клієнтської бази;
  • типові помилки верстки сайтів;
  • методики просування сайтів у соціальних мережах тощо.

Можливе навчання онлайн та офлайн. Компанія має три освітні центри, де проводяться уроки. Після закінчення 90% курсу всім студентам видається сертифікат. Існують спеціальні умови співпраці для підприємств.

Вартість курсів обговорюється індивідуально під час пробного заняття.

3.30. Ahrefs

Згадка про відомий бренд у резюме значно пришвидшує просування кар’єрними сходами і збільшує стартову зарплату. І це не єдиний привід вибрати програму, створену фахівцями компанії Ahrefs. Ви також отримуєте:

  • 14 відеоуроків загальною тривалістю 2 години;
  • інструкції щодо використання сервісів Ahrefs;
  • методики створення стратегій просування сайтів;
  • лайфхаки щодо підвищення ефективності SEO;
  • ознайомлення з актуальними алгоритмами пошукових систем.

Курс доступний безкоштовно. Ви можете переглядати будь-які його модулі у зручний час. Після закінчення можна пройти інші безкоштовні програми у сфері інтернет-маркетингу.

4. Як вибрати курс

Пошукове просування відбувається за певними правилами та алгоритмами. Для досягнення успіху їх обов’язково потрібно дотримуватись. Тож у програмах більшості шкіл багато спільного. Як правило, у них є уроки, присвячені внутрішній та зовнішній оптимізації, семантиці, контенту, лінкбілдингу.

Початківцям для входу в професію потрібно освоїти основи, більш просунутим слухачам буде корисно заглибитись у теми, отримати поради та лайфхаки досвідчених фахівців.

Існують універсальні критерії для оцінки курсу та навчальної програми.

4.1. Ознайомлення з програмою

Ретельно вивчіть програму, що зацікавила. Добре, якщо є можливість наперед дізнатися не лише теми, а й зміст кожного уроку.

4.2. Практичні заняття

SEO-просування — практична галузь. Якщо плануєте працювати сеошником або самостійно просувати сайт, практика обов’язкова, і шо більше, то краще.

Зусилля окупляться, коли ви стикнетеся з реальними завданнями.

4.3. Наявність менторів-практиків

Однозначний плюс до якості навчання — виконувати завдання під керівництвом досвідченого наставника, готового відповісти на запитання і допомогти виправити помилки. У хороших школах ця опція є обов’язковою.

4.4. Інформація про викладачів

Важливий момент — компетентність лекторів у питаннях, яким вони навчають. Не полінуйтеся почитати відгуки та перевірити авторитетність викладачів. Не варто довіряти свою освіту самозванцям — ви можете втратити і час, і гроші. До речі, курси, на яких викладають досвідчені фахівці, необов’язково коштуватимуть дорожче.

4.5. Постійний зворотний зв’язок

Регулярний зворотний зв’язок з куратором допоможе краще засвоювати матеріал, швидко усувати недоліки і не марнувати час, якщо щось йде не так.

4.6. Перевірка домашніх завдань

Для закріплення знань до навчальної програми зазвичай вводять домашні завдання. Найкраще, якщо їхнє виконання перевіряє знаючий практик, який зверне увагу на недоліки та порадить, як виправити помилки.

4.7. Ціна

Курси SEO можна підібрати під різні фінансові можливості. Школи нерідко проводять акції, пропонують знижки, привабливі умови — розстрочку, кредит, відстрочення платежу.

4.8. Наявність фінального іспиту

Показник якісної освіти — фінальний іспит. Він може проводитись у різних форматах:

  • тест;
  • захист дипломного проєкту;
  • розмова з екзаменатором.

Успішно складений іспит — показник для роботодавця, що студент засвоїв матеріал та отримав навички для самостійної роботи.

4.9. Сертифікат після закінчення курсів

Заздалегідь переконайтеся, що випускники школи отримують сертифікат або диплом про закінчення. Документ може бути паперовим чи електронним. У ньому мають бути зазначені:

  • ПІБ випускника;
  • найменування школи;
  • назва курсу.

Документ може містити інформацію про пройдену програму та отримані студентом бали.

4.10. Доступність матеріалів

Не всі школи надають довічний доступ до навчальних матеріалів. Термін може становити:

  • кілька місяців;
  • пів року;
  • рік.

Уточніть, протягом якого періоду можна повертатись до навчальної інформації. 

5. Кому підійдуть SEO-курси в онлайні

Сьогодні онлайн-навчання SEO — звичайна практика. Дистанційні заняття підійдуть усім, хто працює в інтернеті або планує перейти на віддалений формат. Виділимо кілька категорій користувачів, які можуть успішно навчатися дистанційно.

5.1. Майбутні сеошники

Фахівці з пошукового просування працюють онлайн. Тому логічно навчатися майбутньої професії за умов, максимально наближених до реальних. На курсах сучасну популярну професію може здобути молодь. Для старших людей це шанс перекваліфікуватися або розширити свою компетенцію.

5.2. Маркетологи/інтернет-маркетологи

SEO-просування — один із сегментів сучасного маркетингу. Маркетологам необхідно добре розумітися на тонкощах оптимізації сайтів, щоб будувати ефективні стратегії та залучати органічний трафік.

5.3. Власники сайтів

Багато власників вебресурсів самостійно займаються SEO. Це допомагає не лише заощадити кошти, а й побудувати бізнес-процеси. Якщо ви збираєтеся передати функцію підряднику, розуміння замовником алгоритмів пошукових систем і вимог до вебсторінок забезпечить ефективний контроль виконавців, планування розвитку ресурсу.

5.4. Розробники

Сеошники працюють у тісній зв’язці з розробниками. Знання основ SEO дасть змогу краще розуміти один одного, говорити однією мовою чи змінити сферу діяльності. До речі, багато успішних SEO-фахівців починали як вебмайстри.

5.5. Блогери

Розвиток власного сайту потребує великих зусиль. Знання основ просування у пошукових системах допоможе створювати ефективний контент, залучати відвідувачів на сторінку, нарощувати трафік.

6. Для чого потрібні курси SEO-просування

За допомогою спеціалізованих курсів можна вирішити різні завдання. Навчання особливо корисне на першому етапі професійної діяльності, але не тільки.

6.1. Розуміння, чи підходить вам професія

Це можливість побачити професію зсередини ще до того, як зробили рішучий крок та повністю присвятили себе вибраній справі. Якщо студент з перших уроків розуміє, що помилився і ця діяльність йому не підходить, багато шкіл повністю або частково повертають кошти.

6.2. Підвищення кваліфікації

Пошукове просування — галузь, що швидко змінюється. Навіть у тих, хто вже самостійно працює, виникає багато запитань. З’являються нові вимоги та інструменти, що спрощують та оптимізують роботу. Щоб системно знайомитися з новинками в межах навчальної програми, потрібно менше часу та зусиль.

6.3. Практичний досвід

Його можна напрацьовувати на власних помилках, але це нераціонально та непродуктивно. Розумніше робити це під керівництвом досвідчених наставників.

6.4. Працевлаштування

Часто школи SEO допомагають своїм випускникам із працевлаштуванням. Попит на хороших сеошників великий, і роботодавці дослухаються до рекомендацій навчального закладу. У будь-якому випадку сертифікат, що підтверджує навички, під час влаштування на роботу не буде зайвим.

6.5. Портфоліо

Дипломна робота стане хорошим кейсом для розміщення у портфоліо. Її можна сміливо показувати потенційним роботодавцям, не зашкодивши інтересам своїх клієнтів.

7. Чому можна навчитися

Протягом кількох тижнів студент вивчає теорію і починає застосовувати її на практиці. Розглянемо, що має вміти випускник з основних напрямів пошукового просування.

7.1. Особливості роботи пошукових систем

Ті, хто закінчив курс, повинні вміти:

  • розбиратися в алгоритмах і відмінностях пошукових систем;
  • не потрапляти під фільтри та в бан і виходити з них;
  • будувати стратегію для різних типів сайтів;
  • перевіряти індексацію сторінок;
  • аналізувати ніші.

7.2. Внутрішня оптимізація сайту

Випускники повинні вміти:

  • розробляти структуру сайту;
  • складати теги та метадані;
  • робити перелінкування та мікророзмітку;
  • працювати з кодами сервера;
  • налаштовувати файли robots.txt та sitemap.xml, редиректи.

7.3. Зовнішня оптимізація сайту

Ті, хто закінчив курс, повинні вміти:

  • отримувати природні та покупні зовнішні беклінки;
  • підбирати релевантні майданчики для розміщення посилань;
  • розподіляти посилальну масу.

7.4. Робота з інструментами аналізу

Випускники повинні вміти:

  • налаштовувати цілі та конверсії, відстежувати ефективність;
  • працювати з платними та безкоштовними інструментами аналітики;
  • аналізувати конкурентів.

7.5. Робота з контентом сайту

Ті, хто закінчив курс, повинні вміти:

  • формувати контент-стратегію;
  • складати ТЗ копірайтеру.

7.6. Збір семантичного ядра

Випускники повинні вміти:

  • виконувати кластеризацію ключових запитів;
  • знаходити ключові слова за допомогою сервісів і пошукових підказок.

7.7. Посилання

Ті, хто закінчив курс, повинні вміти:

  • формувати анкор-ліст;
  • купувати беклінки на біржах посилань;
  • визначати якість і релевантність майданчиків;
  • залучати реферальний трафік;
  • аналізувати посилальний профіль конкурентів.

7.8. Основи юзабіліті сайту

Випускники повинні вміти:

  • перевіряти швидкість завантаження сторінки;
  • налаштовувати навігацію сайтом;
  • адаптувати вебресурс до мобільних пристроїв;
  • правильно подавати візуальний контент.

7.9. Технічний аудит сайту

Ті, хто закінчив курс, повинні вміти:

  • перевіряти сайт на наявність технічних помилок;
  • складати ТЗ вебмайстру.

7.10. Вебаналітика

Випускники повинні вміти працювати з:

  • Google Analytics;
  • Tag Manager;
  • Google Search Console та іншими сервісами аналітики.

8. Скільки триває навчання SEO-оптимізації

Навчання може тривати від кількох тижнів до кількох місяців залежно від програми та кількості практичних завдань.

Мінімальний термін, після якого можна розпочинати застосування знань на практиці, — 4–5 тижнів. Максимальний — 6–12 місяців.

9. Чи можна працевлаштуватися після курсів SEO

Здобуття нової професії та працевлаштування — цілі великої частини аудиторії шкіл SEO. Спеціальність користується попитом на ринку. Багато шкіл активно допомагають своїм студентам у працевлаштуванні:

  • запрошують до штату компаній, які організовують навчання;
  • рекомендують фірмам-партнерам;
  • розсилають інформацію про випускників роботодавцям, які залишили заявки;
  • готують молодих спеціалістів до співбесід;
  • підтримують під час складання резюме та оформлення портфоліо.

У разі успішного освоєння навчальної програми та складання іспиту шанси випускників на отримання роботи підвищуються. Спочатку це можуть бути позиції стажера або джуніора.

10. Де ще можна вчитися інтернет-маркетингу

Пошукова оптимізація — один із напрямів інтернет-маркетингу. У вільному доступі є багато джерел, присвячених темі просування в Google та інших пошукових системах. Завдяки цьому багато чого можна вивчити самостійно. Де шукати актуальну інформацію про SEO?

10.1. YouTube

Тематику SEO-просування та маркетингу добре представлено на YouTube. На сервісі є сотні каналів, навчальних роликів і циклів лекцій.

Відеоконтент з YouTube буде особливо корисним на етапі знайомства з азами професії. За його допомогою за галузевими новинами можуть стежити й практики-профі.

10.2. Блоги

Корисну інформацію публікують на своїх майданчиках автори-практики та компанії, що спеціалізуються на маркетингових послугах. У таких матеріалах можна знайти чеклісти, кейси, лайфхаки.

10.3. Конференції

Тим, хто цікавиться SEO-просуванням, варто брати участь у профільних конференціях. На майданчиках заходів збираються відомі персони, авторитетні професіонали, представники провідних компаній, які діляться думками та досвідом вирішення маркетингових завдань.

10.4. Книги

Самоосвіта — непростий шлях, але без нього неможливо освоїти всі тонкощі спеціальності. Багато базових речей, на яких коучі будують навчальні програми, взяті з класичної професійної літератури. Регулярно виходять нові книги, в яких представлено найсучасніші підходи та свіжі погляди на тренди.

10.5. Форуми

Під час навчання інтернет-маркетингу варто знайти майданчики, де збираються професіонали певної спеціалізації. Після реєстрації можна не лише читати дописи, а й ставити запитання, брати участь в обговореннях, знайомитись з новими людьми. Навряд чи в такий спосіб можна отримати системні знання, але для підвищення «надивленості», м’якого входження у професійні спільноти цей метод цілком підійде.

11. Як відбувається оплата за курси з SEO

Організатори навчання з розумінням ставляться до фінансової ситуації студентів і, як правило, йдуть їм назустріч. Більшість курсів пропонують кілька варіантів внесення коштів.

11.1. Повна оплата

Такий варіант заохочується вигідними умовами. Під час внесення коштів одним платежем знижка може становити 10–20% загальної вартості курсу навчання.

11.2. Оплата частинами

У разі вибору такого способу студенти вносять частину коштів, а решту грошей виплачують під час навчання за певним графіком. Оплата може здійснюватися:

  • двома чи трьома однаковими платежами;
  • щомісяця протягом усього курсу.

11.3. Можливість взяти кредит

Деякі курси SEO можна оплатити в кредит через певні банки або фінансові організації. На таких умовах навчання можна розпочати з відстроченням платежу.

12. Переваги та недоліки

Навчання основ SEO проводять дистанційно і в традиційних навчальних аудиторіях. Кожен із форматів має свої переваги та недоліки.

12.1. Онлайн-курси

Найпоширеніша сьогодні форма навчання — онлайн.

Переваги онлайн-курсів:

  • гнучкий графік — вчитися можна у будь-який час;
  • мобільність — доступ до навчальних матеріалів з будь-якого місця;
  • постійний зворотний зв’язок із викладачем;
  • індивідуальний темп навчання;
  • цілодобовий доступ до лекцій і домашніх завдань;
  • комфортні умови та зручні інструменти.

Недоліки онлайн-курсів:

  • необхідність розвивати самодисципліну та мотивацію;
  • відсутність зовнішнього контролю;
  • брак спілкування навіть у разі роботи в групі.

12.2. Офлайн-курси

Заняття будуються за принципами класичної освіти — зустрічі у навчальних аудиторіях у визначений розкладом час.

Переваги офлайн-курсів:

  • чіткі часові межі для навчання;
  • безпосередній контакт з лекторами та товаришами по навчанню;
  • контроль процесу з боку викладача;
  • оперативна актуалізація навчального матеріалу.

Недоліки офлайн-курсів:

  • складність, а іноді неможливість відкласти або перенести заняття навіть з поважної причини;
  • додатковий час на дорогу;
  • можлива відсутність відеозаписів занять, через що не можна швидко надолужити прогалини у знаннях;
  • обмеження викладацького складу — не всі школи можуть запрошувати авторитетних лекторів;
  • вища ціну порівняно з онлайновими курсами.

Поширені запитання

Як вибрати найкращий онлайн-курс з SEO?

Щоб не витратити даремно час та гроші, вивчіть умови навчання за чеклістом у цій статті. Подумайте, які саме із розглянутих критеріїв важливі для вас. Дізнайтеся, наскільки шанованими та авторитетними у професійній спільноті є майбутні викладачі. Це може мати значення під час працевлаштування. Випускників, які навчалися у сильних спеціалістів, найохочіше беруть на роботу. Варто також почитати відгуки про курси, уточнити, чи вони включалися до профільних рейтингів.

Чи можна пройти навчання SEO онлайн?

Онлайн-формат широко застосовується для вивчення пошукового просування. Сучасні технології дають можливість якісно організувати процес, проводити онлайн-зустрічі, консультації, виконувати практичні завдання.

Кому підходять курси SEO?

Курси з SEO-просування сайтів рекомендується пройти тим, хто планує освоїти нову професію, а також фахівцям, які бажають підвищити кваліфікацію. Корисно закінчити курси SEO та вивчити просування сайтів інтернет-маркетологам, власникам вебсайтів, блогерам та всім, хто цікавиться принципами ранжування сторінок пошуковими системами.

Чи можна працевлаштуватись після курсів SEO?

Професія має попит на ринку. Фахівці, які успішно закінчили курси і знаються на SEO, можуть влаштуватися в спеціалізовані агенції, у штат компанії, працювати проєктно. Найкращі курси SEO часто рекомендують випускників партнерам, приймають до себе на стажування, допомагають у спілкуванні з роботодавцями.

Чому я навчусь на курсах SEO?

Під час навчання студенти освоюють усі базові навички SEO: зовнішня та внутрішня оптимізація, лінкбілдинг, робота з семантикою та аналітичними сервісами, планування бюджету на просування, відстеження відвідуваності сторінок, оформлення сніпетів. Випускники також знаються на технічних питаннях, вміють ставити завдання вебмайстрам і копірайтерам. Це мінімальний набір скілів, необхідних для успішного залучення органічного трафіку та лідів.

Які переваги мають офлайн-курси SEO?

Офлайн-курси SЕО – це заняття за чітким графіком, суворі дедлайни, особисте спілкування з викладачами та співучнями. Усе це допомагає підтримувати високий рівень мотивації протягом усього навчання.

Чи є альтернатива курсам SEO?

Основи пошукового просування можна вивчати самостійно за допомогою відеороликів на YouTube, книг, читання блогів сеошників-практиків, відвідувати профільні заходи та спілкуватися зі спеціалістами на форумах. Однак все-таки простіше та швидше пройти системне навчання, яке надають найкращі курси SEO.

Висновки

SEO-фахівець — одна з найцікавіших і затребуваних диджитал-професій. До того ж пошукове просування швидко розвивається та прогресує. Тому на курси з SEO записуються не лише новачки, а й досвідчені профі. Розбиратися в SEO корисно копірайтерам, маркетологам, власникам бізнесу.

Головне — звірити свої очікування з навчальною програмою, вивчити правила та умови організації процесу. У такому разі можна отримати від навчання потрібний результат. Для когось важливі лише знання, комусь обов’язково потрібен документ про освіту чи підтримка після закінчення навчання у пошуку роботи. Затребувані запити щодо організації навчання та інші критерії, на які часто звертають увагу, ми врахували під час складання списку найкращих курсів SEO, представлених у цій статті.


 

Розсилка блогу
Якщо ця стаття була вам корисна, поділіться нею з друзями.