Найкращі інтернет-майданчики для українських сеошників: фейсбук-спільноти, телеграм-канали й чати

Ти прочитаєш це за 3 хвилин(и)

Ми дібрали майданчики про SEO, які належать українським компаніям і фахівцям із пошукового просування, у фейсбуці й телеграмі.

Соціальні мережі для SEO-спеціалістів дають змогу підтримувати й розвивати фахові навички, гуртуватися з однодумцями, а в разі потреби вчасно отримувати корисні поради від колег.

Фейсбук-спільноти для сеошників 

Професійні спільноти українських SEO-фахівців у фейсбуці існують давно. Останнім часом усталилися пріоритетні напрями: просування в гуглі, інструменти, які виключають взаємодію з країною-агресором та її посібниками.

Сообщество Google для веб-мастеров

Понад 1,9 тис. учасників

Загальнодоступна спільнота

Обговорення питань просування в пошуку, інструментів і стратегій, гугл-продуктів, які допомагають створювати й аналізувати сайти, анонси навчальних заходів для сеошників і фахових конференцій, можливість поставити запитання щодо свого проєкту й дізнатися думку експертів щодо вашої проблеми. Ці та інші переваги надає участь у неофіційній загальнодоступній спільноті, яку створили продуктові експерти гуглу.

Тут не надають техпідтримку вебмайстри, але можна дістати інсайди, які допоможуть розв’язати нагальні питання, під іншим кутом поглянути на розвиток проєкту. Адмініструють спільноту відомі українські фахівці. Вони ж визначають експертів, які відповідають на запитання користувачів.

#SeoCafe OpenGroup

Понад 2,4 тис. учасників

Загальнодоступна спільнота

Спільнота для неформального спілкування сеошників щодо нагальних фахових питань. Тут ви знайдете анонси цікавих вебінарів і конференцій, обговорення практичних кейсів, гарячі вакансії виключно у сфері SEO.

Дописи в спільноті призначено для просунутих фахівців. Популярні теми останнього часу: лінкбілдинг, крауд, просування, пошук клієнтів та інші нюанси роботи на бурж, добірки корисних сервісів.

SEO.Tech

Понад 14,3 тис. учасників

Закрита спільнота

Велика спільнота SEO-фахівців, де ви вчасно дізнаєтеся про новини зі сфери пошукового просування, нові робочі інструменти в галузі. Щоб побачити публікації та актуальні обговорення, треба подати заявку на вступ до пабліку.

У спільноті можна знайти інформацію про просування в пошукових системах, інновації та технології SEO, огляди корисних для сеошників інструментів, публікації кейсів, фахові дайджести, пропозиції про співпрацю, вакансії тощо.

SEO-специалист

Понад 7,9 тис. учасників

Загальнодоступна спільнота

Паблік існує з 2014 року. Ним керує приватний SEO-спеціаліст Ринат Хайсман. У спільноті підтримують фаховий тон дискусій. Тут заборонено тролінг, ворожнечу й образи на адресу опонентів. Обгортка спільноти акцентує антивоєнні погляди адміністрації.

Правила пабліку вимагають від учасників відмовитися від негативного SEO. На майданчику заборонено промоакції та спам. Вітаються ввічливе спілкування, обмін досвідом, конструктивні дискусії та аргументовані коментарі до дописів на фахові теми.

Телеграм-канали сеошників

Телеграм — зручний майданчик для обміну професійним контентом і взаємодії із широкою аудиторією. Тому багато сеошників і далі розвивають свої канали. Читачі знайдуть тут багато цікавого, корисного і, що важливо, найактуальнішого у сфері своїх фахових інтересів.

Devaka Talk – Белое SEO

Понад 14,5 тис. читачів

Канал веде визнаний у галузі експерт Сергій Кокшаров. Публікації торкаються широкого спектру тем у просуванні в пошукових системах. Автор оперативно коментує нагальні питання та надає уваги стратегічним і завжди актуальним кейсам із професійного досвіду.

SEO inside

Понад 2,1 тис. читачів

Автор телеграм-каналу — український SEO-фахівець В’ячеслав Вареня. Паблік присвячено лайфгакам у пошуковому оптимізуванні, практикам SEO. Також тут можна знайти новини галузі, поспілкуватися з автором та іншими читачами в коментарях до дописів, поставити запитання й навіть запропонувати теми майбутніх публікацій. Останніми місяцями зі зрозумілих причин матеріали на каналі — виключно українською мовою.

Netpeak

Понад 6,9 тис. читачів

Канал компанії Netpeak пише про нагальні інструменти вебаналітики, інтернет-маркетинг загалом і його окремі напрями: SEO, PPC, SMM, email-маркетинг. Тут розміщують анонси корисних спеціалізованих заходів, розглядають практичні кейси для бізнесу, аналізують тренди та стратегії для розкручування бізнесу.

Serpstat – seo|ppc|маркетинг

Понад 3,4 тис. читачів

Команда, яка пропонує круті сервіси для діджитал-аналітики й сеошечки, інформує аудиторію про нові тенденції в галузі пошукового оптимізування та можливості, які надають сервіси SEO-фахівцям.

Канал Владислава Наумова – SEO

Понад 1 тис. читачів

Канал веде Head of SEO української інтернет-агенції Inweb Владислав Наумов. Тут з’являються дописи з новинами пошукової галузі. Автор ділиться своїми фаховими спостереженнями щодо ситуації, поширює корисну інформацію від лідерів ринку. Із початком воєнних дій частота публікацій знизилася, але в мирні часи вони з’являлися тричі на тиждень.

Техническое SEO

Понад 2,9 тис. читачів

Чат для обговорення технічних нюансів пошукового оптимізування серед SEO-фахівців, без Яндексу та російських сайтів. Заборонено флуд та офтопи. У чаті можна швидко дістати відповідь на запитання від сеошників-практиків, обговорити апдейти, ознайомитися з тенденціями в галузі.

Sad But True

Понад 6,8 тис. читачів

Канал належить співзасновникові Netpeak Андрієві Чумаченку. Контент не виключно сеошний, це радше про діджитал-світогляд і бізнес загалом. Автор пише про те, що хвилює. Останнім часом тут з’явилися публікації про інформаційні війни й дії людей і компаній під час війни.

SeoBAG

Понад 2,5 тис. читачів

Канал із широким обсягом SEO-тематик веде український сеошник Георгій Рисак. Автор розміщує актуальні новини про пошукове оптимізування, вакансії, анонси, записи вебінарів, розглядає інструменти й нові стратегії. Навіть нещодавно виклав у вільний доступ покликання на власний курс про SEO-гемблінг.

WebAnalytics

Понад 9 тис. читачів

Автор каналу — український вебаналітик Дмитро Осіюк, який працює в MacPaw.com. Тут регулярно з’являються новини про зміни й оновлення аналітичних сервісів гуглу, а також практичні поради щодо використання технологічних можливостей у діджіталі.

Павлуцький Олександр

Понад 2,4 тис. читачів

Авторський канал керівника NX-Agency Олександра Павлуцького присвячено створенню та розкручуванню вебресурсів, західному SEO та веденню бізнесу в онлайні загалом. 

НаЗахід

Понад 5 тис. читачів

Відома й найбільш інформативна конференція з просування на західних ринках тепер у телеграмі українською мовою. На червень заплановано двадцяту конференцію, тому радимо підписатися, щоб не забути зустрітися з крутими фахівцями онлайн. До того ж на каналі є інший корисний контент, зокрема цікаві вакансії.

Резюме

Деякі українські ресурси внаслідок поточної ситуації в галузі й у країні загалом останнім часом знизили активність або призупинили публікації на своїх майданчиках. Ми додали до рейтингу спільноти й канали, які активно функціонують і корисні нині. Згодом доповнимо перелік ресурсів, які надають інформацію про SEO й допомагають фахівцям.

Если эта статья была вам полезна — поделитесь ею с друзьями.
Рассылка блога