Лаконічність, структурованість і візуалізація — ось три кити, на яких стоїть якісний комерційний текст. Ось чому копірайтер-професіонал має вміти не тільки створювати тексти, що зачіпають за живе, а й допомагати дизайнеру правильно їх «упаковувати» — розставляти акценти під час створення макета лендингу, замінювати або доповнювати великі текстові блоки графікою. Для цього не потрібно спеціальної освіти — достатньо навчитися користуватись спеціальними ресурсами, завдяки яким будь-яка картинка створюється за лічені хвилини. Нижче — короткий огляд чотирьох онлайн-сервісів для створення інфографіки: Easel.ly, Infogr.am, Venngage, Piktochart.
Розглянемо їхні основні переваги, особливості й недоліки.
Для тих, хто ще не створював інфографіку, цей ресурс може здатися надто «мультиковим». На цю думку наштовхує набір різноманітних іконок у вигляді рухливих чоловічків, усіляких ліній і діаграм. Їх, до речі, можна перетасовувати залежно від бажаного результату. Важливо, що ці маніпуляції можна здійснювати в персональному файлі, попередньо завантаженому з комп’ютера. Ще один суттєвий плюс ресурсу — оцінити його можливості можна без реєстрації. Саме за це його так цінують новачки — кількох хвилин перебування на сайті достатньо, щоб розібратися, як він працює. Для розуміння всіх тонкощів ресурсу на сайті можна почитати блог і переглянути відеокерівництво.
Ось так виглядає Easel.ly:
Однак, як і будь-який інший онлайн-інструмент, Easel.ly має не лише переваги, а й деякі недоліки.
Переваги | Недоліки |
Усі діаграми можна заповнювати онлайн.Готовий макет можна миттєво завантажити на власний сайт, у соцмережі або на комп’ютер (доступні формати — .jpg і pdf).Для використання додаткових можливостей ресурсу потрібно заплатити лише $3 на місяць. | Для просунутих дизайнерів Easel.ly навряд чи виявиться корисним — за функціоналом він програє багатьом іншим безкоштовним ресурсам.Якщо ви читаєте англійською мовою зі словником, вам доведеться сутужно — української чи російської версії сервісу немає. |
Використовувати Іnfogr.am можуть лише зареєстровані користувачі. Авторизуватися можна через соцмережі, наприклад Facebook або Google+. Весь процес займає не більше 30 секунд, після чого ви побачите такі шаблони:
Функціональний потенціал безкоштовної та платної версій ресурсу вражає. Інфографіка від Іnfogr.am потішить яскравими діаграмами, хмарами слів, деревоподібними картами, таймерами та статистикою з Google Analytics. При цьому сервіс ідеально підходить для роботи як із невеликими текстовими блоками, так і з величезними масивами даних, які можна вивантажувати з Excel і Google Drive.
Переваг у Іnfogr.am досить багато, але й недоліки все ж таки є.
Переваги | Недоліки |
У готовому шаблоні можна легко змінювати іконки, додавати та редагувати малюнки та діаграми, благо, один і той самий шаблон представлено у двох варіаціях.Якщо потрібно додати улюблену картинку, можна завантажити її з фотохостингу.Для недосвідчених користувачів є спливні вікна-підказки.Відповіді на найпоширеніші питання щодо використання ресурсу можна знайти у блозі. | Завантажити готовий шаблон на комп’ютер не можна — можна опублікувати його на цьому ж ресурсі, одразу ж розмістити на своєму сайті або «розшерити» у соцмережах.Єдиний варіант завантаження створеної інфографіки на комп’ютер — використання платної версії за $15 на місяць.Ресурс доступний 6 мовами, але українськомовної версії поки немає. |
Для користувачів, які успішно освоїли Infogr.am, робота з цим ресурсом перетвориться на одне задоволення. По-перше, тому що багато функцій і шаблонів, та й сам інтерфейс дуже схожі на Infogr.am. Достатньо поглянути на головну сторінку:
По-друге, під час створення інфографіки можна використовувати не тільки готові шаблони, а й завантажувати їх зі сторонніх ресурсів. Наприклад, відео найчастіше додається з YouTube, а картинки, на відміну від Infogr.am, можна завантажувати з персонального комп’ютера. По-третє, можна сміливо експериментувати з кольором, розташуванням, формою і розміром елементів, а також діалоговими спливними вікнами навіть у безкоштовній версії. Тільки врахуйте, що безкоштовно ви зможете створити лише 5 шаблонів. Якщо хочете/потрібно більше, доведеться викласти $15 на місяць.
Переваги | Недоліки |
Перед публікацією готових шаблонів на цьому сайті або в соцмережах їх можна попередньо переглянути.Якщо з фантазією не склалося, можна «потягнути» ідею з готових робіт — усі вони зберігаються в розділі Infographics.Для просунутих редакторів кращого сайту не знайти. | Новачку доведеться потренуватися, щоб навчитися швидко знаходити збережені шаблони.Без реєстрації сервіс використовувати не можна (авторизуватися можна через Facebook і Google+).Без знання англійської мови розібратися в усіх нюансах ресурсу буде дуже важко. |
Щоб почати працювати з сайтом, потрібно на ньому зареєструватися, наприклад через соцмережі, завантажити текстовий файл, вибрати заготовку-шаблон. Виглядає це приблизно так:
Переваги | Недоліки |
Функціональність безкоштовної версії набагато крутіша, ніж інші ресурси, починаючи з фонових малюнків і закінчуючи завантаженням відеофайлів зі сторонніх сайтів.Після попереднього перегляду можна редагувати готовий шаблон.Створену інфографіку можна не лише розмістити у соцмережах чи на сайті, а й безкоштовно завантажити. | Готову інфографіку можна завантажити на комп’ютер лише у форматах .png і .zip.Розібратися з тонкощами використання Piktochart складніше, ніж з іншими ресурсами, незважаючи на наявність блогу-гіда. |