Рятуємо контент від копіпастерів: технічні засоби захисту

Кирик Наталья
Кирик Наталія
Ти прочитаєш це за 2 хвилин(и)

Копіпастери-школярі не надто сильні у технічних питаннях. Переважно вони просто копіюють текст і заливають на свій сайт. Не морочать собі голову навіть тим, щоб зробити легкий рерайт. У такому випадку слід використовувати доступні технічні засоби захисту. Сьогодні ми розповімо про найпоширеніші способи боротьби з копіпастом.

Спосіб 1. Заявіть Google про авторські права на публікацію

Зареєструйте пошту на Google, щоб отримати профіль Google+. Він потрібний, щоб внести HTML-код головної сторінки. Запис виглядає так: «<a href=»адреса вашого профілю в google+»>Google</a>». Після цього у своєму Google+ заходьте до «Моїх публікацій» і ставте посилання на опубліковані тексти. Поповнювати їх можна хоч щодня.

Попереджати Google про нову публікацію зручно і за допомогою пінгаторів. Для цього в сервісі FeedBurner, через який ідуть RSS-потоки, відкривайте «Публікуй» і запускайте PingShot. Після цього Google швидко дізнаватиметься про появу нових статей на вашому сайті.

Спосіб 2. Захист контенту скриптами та CSS-стилями

Актуальний спосіб для захисту від звичайних злодюжок, які копіюють тексти вручну за допомогою браузера. Допоможе лише для боротьби з технічно непросунутими копіпастерами.

Скрипти не дадуть змоги виділяти елементи на сайті та користуватися контекстним меню, щоб скопіювати текст або його частину. Недолік: просунуті копіпастери вимкнуть скрипти в браузері.

—————————————

<script type=»text/javascript«>
document.onselectstart = noselect;
document.ondragstart = noselect;
document.oncontextmenu = noselect;
function noselect() {return false;}
</script>

—————————————

Надійніше захиститись можна за допомогою CSS-стилів. За допомогою мови HTML або XHTML пропишіть заборону копіювання: «noselect». Зняти заборону зможе лише копіпастер, який вміє працювати з HTML-кодом сторінки.

Спосіб 3. Обмежте дії користувача плагінами

На багатьох ресурсах є плагіни, які забороняють використовувати на сайті контекстне меню (містить функцію «копіювати») або праву кнопку мишки. На WordPress це WP-CopyProtect, WP-CopyRightPro, WP-PreventCopyBlogs. Останній збереже IP-адреси користувачів, які намагалися скопіювати інформацію. Завантажити плагіни можна за посиланням: https://wordpress.org/extend/plugins.

Спосіб 4. Стерильний буфер обміну

Копіювання тексту вручну стане неможливим і в тому випадку, якщо в HTML-коді сторінки прописати: <body oncopy=»return false;»>. Копіпастер копіюватиме текст, але безуспішно — його браузер залишиться порожнім.

Спосіб 5. Посилання на першоджерело для захисту від просунутих копіпастерів

Часто контент крадуть не простим копіюванням із сайту, а плагінами. У цьому випадку надійним захистом стане посилання на першоджерело. Вашу статтю поцуплять, але наприкінці стоятиме посилання на першоджерело — отримаєте додатковий трафік на свою сторінку. Зробити це можна за допомогою такого  сценарію.

—————————————

<script type=»text/javascript»>
//<![CDATA[
function addLink() {
var body_element = document.getElementsByTagName(‘body’)[0];
var selection = window.getSelection();

// У цей рядок можна вписати свій текст
var pagelink = «<p>Джерело: <a href=’»+document.location.href+»‘>»+document.location.href+»</a> Назва джерела &copy; адреса_сайту </p>»;
var copytext = selection + pagelink;
var newdiv = document.createElement(‘div’);
newdiv.style.position = ‘absolute’;
newdiv.style.left = ‘-99999px’;
body_element.appendChild(newdiv);
newdiv.innerHTML = copytext;
selection.selectAllChildren(newdiv);
window.setTimeout( function() {
body_element.removeChild(newdiv);
}, 0);
}
document.oncopy = addLink;
//]]>
</script>

—————————————

Але набагато простіше потоваришувати з сервісом tynt.com, який не тільки задає посилання на першоджерело автоматично, а й накопичує інформацію про тих, хто копіював текст і надає його у вигляді статистики. Цей сервіс видає спеціальний скрипт, який необхідно ввести у шапку свого ресурсу. Для отримання статистики копіпасту знадобиться особистий кабінет.

Спосіб 6. Скрипт Copyright.js для автоматичних посилань на першоджерело

Скрипт Copyright.js автоматично вставляє посилання на першоджерело. Єдина умова — сайт слід під’єднати до jQuery. Завантажити скрипт можна за посиланням https://github.com/devaka/copyright.js. Звісно, контент-менеджери можуть видаляти ці посилання, але в разі копіювання величезних пластів інформації робити це буде вельми проблематично.

Висновки

Усі перелічені вище технічні засоби захисту контенту не врятують від копіпастерів, але ускладнять їм життя. А якщо вдасться зберегти посилання на першоджерело, ресурс конкурента даватиме ще й додатковий трафік на вашу сторінку.

Розсилка блогу
Якщо ця стаття була вам корисна, поділіться нею з друзями.