Великий річний дайджест WordFactory: про що ми протягом 2023 року писали у власному блозі та на гостьових майданчиках

Кирик Наталья
Кирик Наталія

Зміст

Ти прочитаєш це за 9 хвилин(и)

Чим живуть копірайтери та як змінювалися вимоги до якісних текстів, які інструменти необхідні в роботі digital-спеціалісту, куди рухається ринок контент-маркетингу та чи зможе генеративний штучний інтелект найближчим часом зробити в ньому революцію (спойлер: досі цього не сталося) — все це ми обговорювали протягом 2023 року в цьому блозі та на партнерських майданчиках. Підбиваємо підсумки та згадуємо, що найбільше цікавило нас і наших читачів у сфері копірайтингу, SEO та в цілому в диджитал-світі.

Копірайтер-2023: портрет того, хто вижив

Від початку 2022 року український ринок диджитал-послуг пережив велику кризу, але вже в 2023 році почав потроху оговтуватися після серйозної трансформації. Як це змінило вимоги до копірайтерських скілів, кого бізнес воліє наймати першочергово і чи суттєво змінилися гонорари авторів — розбиралися разом із контент-фахівцями компанії Promodo.

Що таке E-E-A-T і чому він важливий для SEO

Пояснили простими словами, як працює алгоритм Google для оцінювання вебсторінок і розповіли, чим оновлений E-E-A-T формату 2023 року відрізняється під попередньої версії. Корисна стаття для тих, хто прагне користуватися SEO «по-дорослому» та отримувати максимальні оцінки від основного пошукового сервісу.

2 мрії копірайтера

Стаття для тих, хто прагне стати для копірайтерів ідеальним роботодавцем. Провели опитування і дізналися, що мотивує авторів, який заробіток вони вважають гідним та які насправді якості замовників виконавці цінують найбільше.

Де українському сеошнику раді

Думки провідних SEO-фахівців про те, як успішному українському спеціалісту з пошукової оптимізації розпочати працювати на західні ринки й отримувати гідну зарплатню. Мегакорисний матеріал для тих, хто тільки планує починати кар’єру з нуля в чужій країні, маючи певний досвід на батьківщині.

17 найкращих подарунків для сеошника

SEO-фахівців вважають прагматиками, тож і подарунки для них обирають насамперед корисні. Але насправді, крім різних штук для роботи, їм подобаються також девайси, смаколики, розваги та багато іншого. Розповіли, як насправді догодити сеошнику та що йому точно не варто дарувати.

Копірайтерка пішла у британський Червоний Хрест, редакторка — допомагати у ресторані. Як цей рік змінив життя українців

Іноді життя підкидає ті ще квести. Спеціалісти по роботі з текстами через війну опинилися в найнеочікуваніших місцях, а деяким із них довелося починати все з нуля. Це допомогло їм реалізувати свій потенціал, про який вони навіть не здогадувалися. Розповідаємо кілька історій, які нас дійсно вразили та мотивували.

Переможний диджитал-маркетинг: топові події весни 2023 року

Підготували актуальні на початок весни 2023 року анонси головних профільних заходів із диджитал-маркетингу для SEO-оптимізаторів, інтернет-маркетологів, розробників, адміністраторів сайтів, вебмайстрів і власників бізнесу, що займаються просуванням своїх цифрових продуктів самостійно.

Чекліст контенту 2023

Впевнені, ви вже відмовилися від російських сервісів перевірки текстів і платіжних систем, а також використовуєте виключно нові назви українських міст і вулиць. Але точно не зайвим буде перевірити себе ще раз, щоб випадково не зіпсувати репутацію та не поранити чутливі серденька ваших клієнтів і читачів.

Постапокаліптичне SEO: портрет диджитал-спеціаліста на тлі війни

За допомогою кількох крутих експертів з’ясували, що відбувалося з ринком праці SEO-спеціалістів після початку повномасштабної війни у лютому 2022 року, як змінилися їхні зарплати, а також які напрями для розвитку краще розглядати сеошнику в поточній ситуації.

ChatGPT vs копірайтер: чи може штучний інтелект генерувати якісний контент?

Наша перша стаття-порівняння реального копірайтера та штучного інтелекту (ШІ) в ролі автора статей. Як думаєте, яких висновків ми дійшли після перших спроб створити якісний текст за допомогою ChatGPT? Сподіваємося, буде цікаво, незважаючи на те, що майже за рік ШІ суттєво «подорослішав» і порозумнішав (але це неточно).

Спіймати робота: сервіси для перевірки текстів на штучний інтелект

Якщо ви все-таки використовуєте тексти, написані за допомогою ChatGPT, або ж замовляєте текстовий контент, рекомендуємо звернути увагу на нашу добірку сервісів для визначення, хто ж саме написав матеріал. Усі сервіси ми протестували особисто.

Google випустив оновлення Product Reviews February 2023

Наприкінці лютого 2023 року алгоритми Google вчергове оновилися. Ви дізнаєтеся, що нового з’явилося у системи ранжування відгуків, які галузі насамперед зачепило це оновлення та що робити, якщо воно негативно вплинуло на роботу вашого сайту.

Дерусифікація контенту за 5 кроків

На жаль, російськомовний контент досі не зник з багатьох українських сайтів. Можна провести одне «генеральне прибирання» та нарешті позбутися цього мотлоху, втративши велику частку трафіку, а можна піти іншим шляхом і почати отримувати максимум користі саме від української версії текстів, а згодом відмовитися від усього, що пов’язує ваш сайт із країною-агресором, назавжди.

Сервіси для перевірки текстів на штучний інтелект: нюанси використання

Навряд чи ви потребуєте доказів того, чому важливо користуватися сервісами перевірки текстів на штучний інтелект. Але ми майже впевнені, що вам відомі не всі нюанси роботи з цими інструментами. Наші запрошені експерти діляться своїми лайфхаками та розповідають, яким саме сервісам вони віддають перевагу.

На що здатен штучний інтелект у справі просування сайтів у пошукових системах?

Витискаємо максимум із ШІ-інструментів у тому, що стосується просування ваших сайтів. Розповідаємо,  як сайту зі згенерованими текстами не отримати бан від Google, в яких сферах їх найкраще використовувати та які сценарії застосування ChatGPT є найбільш безпечними з погляду SEO.

Як штучний інтелект може зіпсувати ваш контент?

Не кожен контент, згенерований за допомогою ШІ, однаково корисний. Розповіли, де використання GPT-моделей допоможе поліпшити комунікацію з вашими користувачами, а де, навпаки, може призвести до втрати репутації та авдиторії.

Штучний інтелект в інтернет-маркетингу: ризики та підводні камені

На перший погляд, ChatGPT може замінити купу спеціалістів, але насправді компанії не поспішають відмовлятися від послуг фахівців з інтернет-маркетингу, а ті розглядають ШІ як помічника та намагаються використовувати його дозовано й акуратно. Розібралися, що цьому сприяло.

Що чекає на тексти, згенеровані штучним інтелектом, у Google?

Здається, інженери Google досі не розібралися, як цій пошуковій системі ранжувати тексти, написані генеративним штучним інтелектом. Але ми спробували зробити це за них та залучили до розмови кількох експертів. Вони вже встигли переконатися на власному досвіді, що не варто перебувати в рожевих окулярах і делегувати умовному ChatGPT абсолютно всю роботу з контентом.

Нюанси застосування штучного інтелекту для генерування якісного контенту

Якщо вам потрібна допомога ШІ в написанні текстів, ми знаємо, як використовувати ChatGPT максимально ефективно. Давайте короткі змістовні завдання, уникайте подвійних сенсів і рухайтеся маленькими кроками, щоб отримати змістовний контент без води. Інші корисні рекомендації — у нашій статті.

Топ-5 ознак того, що текст згенерували за допомогою ШІ

Насправді знайти сліди використання ШІ у створенні контенту можна навіть без сторонніх сервісів. Головне — знати слабкі місця ChatGPT і звертати увагу на деталі: перевіряти факти, коректність перекладу та наявність кричущих доказів на кшталт фраз «As an AI model, I…».

Найцікавіші й найкорисніші диджитал-заходи влітку 2023 року

Підбірка конференцій, форумів і просто зустрічей улітку 2023 року, щоб ви могли отримати нові знання, поділитися досвідом і потоваришувати з фахівцями із вашої сфери — маркетологами, таргетологами, сейлз-менеджерами, UX-дизайнерами, професійними розробниками ігор та ін.

Найочікуваніші заходи осені у світі digital

Конференції з маркетингу, SEO та лінкбілдингу, шоурум українського ПЗ — лише кілька прикладів онлайнових та офлайнових активностей для тих, хто за літо скучив за новими знаннями, кейсами та якісним нетворкінгом.

#БЕЗВАС: українські курси для копірайтерів

Ви вже встигли забути про курси від представників країни-агресорки? Тоді йдемо до вас і пропонуємо достойні альтернативи. Розвідаємо, де навчатися копірайтингу та контент-маркетингу, поліпшити навички саморедагування, влучно писати для соцмереж і створювати ефективні лендинги.

SEO-курси: топ-30 варіантів навчання онлайн та офлайн, безплатно і платно

Зібрали для SEO-фахівців три десятки найкращих курсів з умовами та цінами, де можна з різною інтенсивністю прокачувати професійні скіли. Вибирайте ті курси, які підходять саме вам за програмою, тривалістю, форматом навчання та іншими параметрами.

Українська мова для копірайтерів і не тільки

Вчитися правильно говорити солов’їною ніколи не пізно, навіть якщо ви носій і спілкуєтеся українською змалечку. Зібрали найкращі українські підручники та посібники, які допоможуть поліпшити усну й письмову українську мову, а також позбутися росіянізмів та інших поширених помилок.

Найкращі ШІ-інструменти для роботи з текстами

Якщо вони можуть підвищити ефективність праці досвідченого копірайтера, то чому б і ні? Пропонуємо чотири крутих альтернативи ChatGPT для створення якісного текстового контенту, а також бонус — ще 10+ онлайн-сервісів для поліпшення авторських матеріалів.

Машині потрібна людина: майбутнє ChatGPT у копірайтингу

Особиста думка керівника контент-студії WordFactory про те, як ChatGPT та аналогічні ШІ-інструменти змінюють сферу копірайтингу та як насправді далеко вони зможуть у цьому зайти. Не переймайтеся, у вас все буде добре, якщо ваші замовники досі платять гроші вам, а не користуються безкоштовними відповідями бездушної машини.

Як правильно користуватися ШІ, щоб отримувати якісні тексти: поради експертів

Розкриваємо секрети того, як копірайтеру, сеошнику чи іншому диджитал-спеціалісту використовувати ШІ для створення текстового контенту. Вчіться писати якісні промпти, комбінуйте різні інструменти, рухайтеся невеликими кроками і, головне, не забувайте, що людина досі відіграє головну роль у цьому процесі. Більш детально — у нашому матеріалі.

Курси з використання штучного інтелекту — ваш аргумент у змаганні з машинами

З появою нових технологій завжди з’являються ті, хто вчать ними правильно та максимально ефективно користуватися. Розповідаємо, на що звертати увагу, вибираючи курси з ChatGPT чи інших моделей ШІ, та куди варто піти вчитися. Описи програм, умови навчання, ціни — все це ретельно зібрали для вас, щоб заощадити ваш час на пошуки.

П’ять перевірених сценаріїв ефективного застосування ШІ

Великі тексти, PR-стратегії та гостьові дописи — лише невелика кількість сценаріїв використання штучного інтелекту, коли він може дійсно ефективно працювати в парі з людиною. Розповідаємо, як ще можна використовувати його копірайтеру, маркетологу чи іншому спеціалісту зі сфери digital.

Штучний інтелект проти людини в копірайтингу: чому поки що не можна довіряти ШІ на 100%

«Довіряй, але перепровіряй» — чи не найголовніший принцип роботи з генеративними текстовими моделями штучного інтелекту. Разом з експертами з’ясовували, яких помилок найчастіше припускається ChatGPT та як подолати основні труднощі під час його використання.

Чому ШІ — не загроза для копірайтерів?

Провели опитування та поділилися своїми й експертними висновками щодо того, чому генеративний штучний інтелект на кшталт ChatGPT не становить реальної загрози для хороших авторів. Спойлер: ШІ не вміє писати вузькоспеціалізовані тексти, припускається фактологічних помилок та часто не обробляє, а просто міксує знайдену в Мережі інформацію.

Як ШІ може трансформувати ринок копірайтингу в Україні

Хоча замінити копірайтера ШІ поки що не може, цей інструмент встиг помітно переформатувати ринок контенту. Агенції вже використовують його для створення англомовних текстів і більш ретельно підходять до найму виконавців — тепер бажано, щоб ті мали великий професійний бекграунд і могли спілкуватися з певною авдиторією її мовою.

Опановуємо генерацію контенту: де навчатися роботі з ШІ?

Зробили актуальну підбірку курсів, де навчають віртуозно користуватися ChatGPT та іншими ШІ-інструментами. Дізнайтеся, як використовувати генеративний ШІ для SEO-просування, підвищення власної ефективності, поліпшення текстового контенту та розв’язання десятків інших завдань.

Як перевірити якість контенту на сайті — чекліст від головної редакторки Elit-Web

Наша запрошена гостя люб’язно поділилася своїми підходами до проведення аудиту якості текстів на сайті. А ще дала кілька корисних рекомендацій тим, хто використовує текстовий контент для залучення нових та утримання наявних клієнтів, підвищення репутації бізнесу і хороших позицій у видачі пошукових систем.

Комунікації під час війни: кожне слово важливе

Як продавати щось своїй авдиторії, коли частина її перебуває у постійному стресі, втрачає на війні близьких людей і щодня чує сигнали тривоги? Наш експерт розповідає, які канали комунікації зараз працюють найкраще, як побудувати діалог з клієнтом у надскладних умовах та чому неетично використовувати тему війни для просування своїх продуктів.

Як переконатися в тому, що копірайтер не згенерував текст ШІ

Знайти сліди ChatGPT у тексті, який надіслав копірайтер, можна навіть без застосування спеціалізованих сервісів. Ділимося хитрощами і розповідаємо, що видає ШІ у готовому тексті: різноманітні «артефакти», дивне форматування, добре впізнавана структура та неспроможність імітувати людські емоції. Більше доказів — у нашому матеріалі.

Чорна SEO-п’ятниця: в наступний рік з новими знаннями та інструментами за шаленими знижками

У Чорну п’ятницю придбати з хорошою знижкою можна не тільки матеріальні речі, а й навчальні курси, річні доступи до корисних онлайн-інструментів і навіть розміщення реклами у топових телеграм-каналах. Зібрали всі майданчики, де раціональні digital-фахівці, які піддалися загальному ажіотажу, змогли добре заощадити. Зауважимо, що найгарячіші знижки підготували добре знайомі вам компанії: WebPromoExperts, Webium, Serpstat та ін.

Digital Snow Time: найочікуваніші зимові диджитал-заходи-2023

Традиційний зимовий дайджест подій для всіх, хто цікавиться цифровим маркетингом, SEO та просуванням сайтів в Україні та за кордоном. Підібрали найцікавіші конференції, мітапи та форуми, де можна дізнатися про нове у своїй сфері, поділитися досвідом і завести нові цікаві знайомства.

Pros and cons of AI for copywriting

Один із небагатьох наших англомовних матеріалів про те, які плюси та мінуси ми вбачаємо у використанні ШІ в роботі копірайтера. Чи можуть фактологічні помилки, відсутність креативності та емоційності перешкодити масовому використанню ChatGPT для генерації текстів? Чи, може, шалена продуктивність цього інструмента та здатність до аналізу великих обсягів даних відіграє більш важливу роль?

Що почитати про штучний інтелект: найкращі статті від WordFactory

Цінуємо час своїх читачів, тому регулярно робимо чеклісти та створюємо підбірки з корисними матеріалами. Чергова з них об’єднує наші статті, присвячені використанню штучного інтелекту в роботі digital-фахівців, його перспективам і викликам.

Екстралінгвістична реальність на прикладі перекладів текстів польською мовою

На перший погляд, у локалізації комерційного сайту немає нічого складного, адже Google Translate та ChatGPT швидко зроблять переклад, а спеціальні сервіси — перевірять його на граматичні помилки та SEO-параметри. Але насправді простіше замовити нові тексти або зробити професійний переклад. Як ми дійшли таких висновків — розповідаємо на прикладі локалізації одного сайту польською мовою.

ХОЛОДНІ ПРОДАЖІ ЗА ДОПОМОГОЮ ЕКСПЕРТНОГО КОНТЕНТУ: ЯКИЙ КОНТЕНТ РЕАЛЬНО ДОПОМОЖЕ ВАМ ПРОДАТИ ПОСЛУГИ ЧИ ТОВАРИ

Холодні продажі можуть стати непростим завданням для новачків та навіть їхніх досвідчених колег. Але є майже безпрограшний спосіб залучити нових клієнтів — створювати якісний експертний контент. У цій статті розповідаємо, як це робити в сучасних реаліях. 

ЯК НАПИСАТИ ГОСТЬОВИЙ ПОСТ, ЯКИЙ З РАДІСТЮ І БЕЗКОШТОВНО ОПУБЛІКУЮТЬ НА ТОПОВИХ МАЙДАНЧИКАХ

Ділимося рецептами ефективного гостьового постингу — від того, як сподобатися редактору потрібного вам видання, до того, як перетягнути на свій бік його цільову авдиторію. Коротко про зміст статті: вам потрібно «потрапити в очікування», візуалізувати свою думку за допомогою якісних ілюстрацій і жорстко контролювати кількість очевидних речей у статті.

Людина чи штучний інтелект: мінуси використання ChatGPT для створення контенту

Знову говоримо про недоліки генеративного ШІ у створенні контенту, хоча і з нотками оптимізму в голосі. Адже коли знаєш основні проблеми використання інструментів на кшталт ChatGPT, завжди можна їх акуратно обійти чи навіть перетворити на додаткові можливості.

Як створити контент, який завжди перебуватиме в топі результатів пошукової видачі?

Немає потреби вкотре доводити, що Google любить якісні експертні тексти. Але без використання SEO вони навряд чи опиняться в топі видачі, а тим більше затримаються там надовго. Розповідаємо, що, крім банального додавання ключових слів (хоча їх теж треба вписувати максимально органічно), допоможе досягнути бажаної мети.

Велика битва за ШІ: нетипові аргументи за і проти

Опитали 49 українських представників бізнесу та дізналися, як вони ставляться до застосування штучного інтелекту та його шаленої популярності. Погляди розійшлися, і це логічно: поки одні все ще вважають людей найкращими виконавцями, інші просто в захваті від нової технології й активно її впроваджують у свою роботу. Повна версія відгуків експертів — у нашому матеріалі.

InstaText vs Grammarly: посібник копірайтера щодо інструментів AI в 2024 році

Поліпшити текст, маючи на озброєнні купу ШІ-інструментів, уже не є проблемою для копірайтера або маркетолога. А от вибрати «той самий» ідеальний інструмент може бути непростим завданням. Ми взяли це на себе і в реальних умовах протестували два сервіси — InstaText та Grammarly — на відповідність кільком важливим критеріям: вартість, кількість мов, безпека, функціональність, адаптивність, послідовність та ін. Подивіться, що вийшло, та дочитайте до кінця, де ми даємо корисні рекомендації щодо того, в яких сценаріях доцільніше використовувати кожен сервіс.

2023 рік став черговим випробуванням для диджитал-фахівців, але й подарував нові можливості для професійного зростання. Ми неодноразово висвітлювали актуальні новини, робили анонси галузевих заходів, складали чеклісти корисних інструментів і розбиралися, як максимально ефективно використовувати ChatGPT у нашій роботі. Сподіваємося, наступний рік буде так само насичений вартими уваги інфоприводами та позитивними новинами, а ми обіцяємо не оминати їх увагою і розповідати про найцікавіше.

Розсилка блогу
Якщо ця стаття була вам корисна, поділіться нею з друзями.